ardeum.pl

Internet Komputery Marketing

kosmetyki do włosów
Marketing

Prawidłowa technika mycia włosów

Chcesz, by twoje włosy zawsze były piękne, idealnie oczyszczone, ale zarazem nawilżone i lśniące? W takim razie musisz nauczyć się je prawidłowo myć, bo nie jest wcale powiedziane, że robisz to dobrze. Najpierw spójrz na to, jakie kosmetyki do włosów trzymasz na wannie lub na półce przy prysznicu. Jeżeli są one wypełnione chemią, nie dziw się, że twoje pasma już kilka godzin po myciu zaczynają klapnąć i tracą swój poziom nawilżenia. Zmień pielęgnację na tę bardziej naturalną. Używaj lekkich produktów bez chemii, które rzeczywiście będą w stanie zmienić kondycję twoich pasm.

Myjąc włosy, warto na samym początku zastosować wodę o dość wysokiej temperaturze, by pod jej wpływem aktywować szampon i stworzyć z niego sporą ilość piany. Stopniowo należy jednak przechodzić do coraz to chłodniejszego strumienia. Mycie powinno się zakończyć spłukaniem włosów i głowy zimną wody, która pozwoli na zamknięcie wszystkich łusek włosów i przy okazji dobrze ukrwi skórę. Dzięki temu pasma stworzą gładką i wyraźnie lśniącą taflę. Nie będą też aż tak szybko się przetłuszczać jak dawniej.

Jeżeli po zakończonym myciu zamierza się zastosować kolejne kosmetyki do włosów, czyli np. jakąś odżywkę lub maskę, wcześniej należy je delikatnie osuszyć. A wystarczy w tym celu owinąć je bawełnianym ręcznikiem lub starym t-shirtem i bardzo ostrożnie je wykręcić. Odżywka czy maska nie powinny być bowiem nakładane na mokre włosy. W takim wypadku kosmetyk połączyłby się od razu z wodą i nie mógłby aż tak dobrze zadziałać na pasma.

tricologica.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.