ardeum.pl

Internet Komputery Marketing

jakość sygnału odbieranego przez antenę
Lifestyle

Co wpływa na jakość sygnału odbieranego przez antenę?

Zdarza Ci się narzekać na to, że obraz w telewizorze nie należy do tych najlepszej jakości, ponieważ ciągle się zacina, śnieży czy nie jest odpowiednio ostry? Okazuje się, że w momencie, gdy rzeczywiście chcesz coś obejrzeć, widzisz tylko komunikat o braku sygnału? Niestety często zdarzają się takie sytuacje, co wynika z różnych czynników zewnętrznych. Warto mieć tego świadomość, by jednocześnie znaleźć optymalne rozwiązania, dzięki którym będziesz w stanie skutecznie poprawić efektywność odbioru tak, by oglądanie telewizji było wyłącznie przyjemną rozrywką, a nie wyzwaniem.

Zwróć uwagę na podstawowe kwestie

Nie da się ukryć, że wiele osób doszukuje się źródeł problemu, jakim jest słaba jakość sygnału, w dość odległych przyczynach, a często są one dosłownie pod nosem i wynikają wyłącznie z pewnego gapiostwa czy prozaicznych względów, które najpierw po prostu wykluczamy. Często zdarza się, że odbiór obrazy jest utrudniony przez przeszkody, które mogą zasłaniać antenę. Może być ich całe mnóstwo. W grę wchodzą zarówno wysokie, przysadziste drzewa, jak i potężne budynki. Ponadto, by mieć pewność, że sygnał będzie naprawdę dobry, należy zadbać o stabilne przytwierdzenie montowanej anteny do konkretnej powierzchni. Jeśli zaniedbamy ten krok, może się okazać, że nasz maszt antenowy zacznie się przesuwać poza naszą kontrolą. Wystarczą silniejsze opady deszczu czy podmuchy wiatry, by skutecznie pogorszyć jakość sygnału. Warto mieć także na uwadze, żeby kabel, który łączy antenę wraz z dekoderem, nie może być zbyt długi, ponieważ także i to ma wpływ na wyświetlany obraz. Mówi się, że optymalnym wariantem będzie ten nie krótszy niż 30 metrów.

Szukasz wysokiej jakości rozwiązań, dzięki którym nigdy nie będziesz narzekać na słaby sygnał bądź inne trudności w odbiorze obrazu? Zainwestuj w sprzęt od renomowanych producentów, którzy zapewnią Ci zadowolenie w każdych warunkach. Odwiedź nasz sklep ihaa – zasilacz antenowy, anteny, tunery czy uchwyty – to wszystko znajdziesz w bogatej oferty. To produkty najwyższej jakości, które posłużą na wiele lat w doskonałym stanie.

Odpowiednie ustawienie anteny

Warto pamiętać także o tym, żeby upewnić się, że antena jest ustawiona w odpowiedni sposób, by uzyskiwać jak najlepszy sygnał. Tutaj jest generalna zasada, która dotyczy całej półkuli północnej, że każdy maszt musi być zwrócony w kierunku południowym. Z czego to wynika? Otóż wszystkie satelity komunikacyjne znajdują się nad równikiem. Tym samym anteny powinny być montowane na południowej stronie budynku, by ułatwić ich wygodne odwrócenie.

Borykasz się z różnymi trudnościami natury technicznej i chcesz się szybko z nimi uporać? Przygotowaliśmy dla Ciebie szereg praktycznych wskazówek, które są opracowane w przejrzysty sposób, dzięki czemu nawet amator w temacie instalacji i anten poradzi sobie z wieloma kwestiami zupełnie samodzielnie. Jeśli zastanawia Cię, np. jaki kabel do anteny satelitarnej – poradnik przez nas opracowany, z pewnością Ci w tym pomoże. Zapoznaj się z naszymi treściami, by żadna sytuacja nie stanowiła dla Ciebie zaskoczenia.