ardeum.pl

Internet Komputery Marketing

Outsourcing informatyczny
IT

Outsourcing informatyczny – dla kogo będzie dobrym wyborem?

Twoja firma nie ma jeszcze działu IT? Chcesz mieć pewność, że wszystkie obszary IT będą działały w niej sprawnie? Wybierz outsourcing!

Nie trzeba posiadać własnego działu informatycznego po to, aby mieć wsparcie informatyków. W takiej sytuacji warto zdecydować się na usługę określaną jako outsourcing informatyczny, której głównym zadaniem jest zlecenie prac firmie zewnętrznej.

Zobacz, na czym dokładnie polega outsourcing IT, jakie usługi on obejmuje i dla jakich firm jest on skierowany!

Na czym polega outsourcing informatyczny?

Usługa określana jak outsourcing IT jest przeznaczona dla firm, które nie mają własnego działu IT. Są to głównie firmy w sektorze MŚP, czyli firmy małe i średnie. 

Takie firmy zwykle nie mają własnego działu informatycznego, ponieważ jest on związany ze zbyt wysokim kosztem, dlatego też narażone są one wtedy na poważne problemy wynikające między innymi z pojawienia się usterek czy awarii sprzętu czy oprogramowania.

Outsourcing informatyczny stanowi alternatywne rozwiązanie dla tworzenia własnego działu IT, ponieważ w tym przypadku zewnętrzna funkcja pełni zadania tego właśnie działu. W efekcie nie trzeba tworzyć go samodzielnie, więc przekłada się to na znaczne oszczędności i jednocześnie na bardzo szybkie i skuteczne wsparcie w razie pojawienia się problemów.

Gdzie można skorzystać z outsourcingu IT?

Gdy chodzi o usługę jak outsourcing IT Warszawa jest jednym z miast, gdzie jest on obecnie świadczony przez wiele firm. To powoduje, że można bez trudu znaleźć takie oferty dla siebie.

Warto jednak wskazać, że w kwestii jak outsourcing informatyczny Warszawa jest też miejscem działalności firm, które prowadzą obsługę zdalną. To oznacza, że mogą skorzystać z niej również klienci w innych lokalizacjach. Wtedy pomoc prowadzona jest głównie przez internet i telefon, co jest dużym udogodnieniem dla przedsiębiorców działających w mniejszych miejscowościach, gdzie taka obsługa na miejscu nie jest dostępna.

Jakie usługi wchodzą w skład outsourcingu IT?

Obsługa w ramach jak outsourcing IT jest w stanie objąć wiele czynności, które dobierane są również zależnie od tego, jakie jest zapotrzebowanie firmy na taką obsługę. To powoduje, że można przez to dopasować je do własnych potrzeb, profilu firmy, jej obszaru IT.

Do najczęściej świadczonych usług w ramach outsourcingu IT Zaliczane są między innymi:

  • zarządzanie obszarem IT w firmie
  • przygotowywanie sieci oraz administracja sieciami
  • prowadzenie instalacji i wdrażanie oprogramowania
  • usuwanie usterek oprogramowania
  • diagnozowanie i naprawianie sprzętu komputerowego oraz innych urządzeń
  • przygotowywanie polityk dotyczących bezpieczeństwa IT firmy
  • przeprowadzanie kopii zapasowych danych
  • przeszkolenia pracowników
  • usługi doradcze w zakresie IT
  • reprezentowanie firmy pod kątem IT

Bardzo często firmy świadczące outsourcing informatyczny prowadzą takie usługi w ramach gotowych pakietów. Pakiet obejmuje wtedy konkretne prace oraz czas ich realizacji, a także czas oczekiwania na pomoc. Warto więc zapoznać się z dostępnymi opcjami i porównać je ze sobą, aby dobrać taką, która będzie odpowiednia.

W takim zakresie usługi oferuje między innymi firma dreamiteam.pl, która posiada duże doświadczenie w prowadzeniu prac informatycznych dla swoich klientów. Z jej dokładną ofertą i dostępnymi pakietami usług można zapoznać się bliżej online.

Kiedy warto zdecydować się na outsourcing informatyczny?

Przede wszystkim outsourcing informatyczny będzie bardzo dobrym wyborem wtedy, gdy firma nie posiada własnego zaplecza IT, dlatego też jest alternatywne rozwiązanie dla własnego działu informatycznego.

Taka oferta na pewno będzie dobrym wyborem dla tych firm, które muszą mieć pewność, że obsługa IT będzie na wysokim poziomie, a także będzie udzielona ona w krótkim czasie, gdy pojawia się taka właśnie potrzeba. W wielu firmach jest to również obsługa 24-godzinna, więc można zgłosić problemy przez całą dobę.

Wobec tego outsourcing informatyczny jest bardzo dobrym wyborem dla wielu firm i warto go uwzględnić przy planowaniu obszaru IT!