ardeum.pl

Internet Komputery Marketing

responsywna strona internetowa
Marketing

Dlaczego warto mieć responsywną stronę internetową?

Responsywne strony internetowe są obecnie bardzo popularne i na ich wykonanie decyduje się wiele firm. Czym dokładnie charakteryzują się takie strony internetowe? Dlaczego warto zlecić przygotowanie właśnie takiej strony WWW?

Responsywna strona WWW – co to jest?

Responsywna strona internetowa to strona internetowa zaprojektowana w taki sposób, aby dostosowywać swój układ i zawartość do rozmiaru ekranu i typu urządzenia, na którym jest przeglądana. 

Oznacza to, że strona będzie wyglądać i działać optymalnie na każdym urządzeniu, na przykład na komputerze stacjonarnym, laptopie, tablecie czy smartfonie. Na przykład, jeśli witryna jest wyświetlana na smartfonie, układ może zmienić się na pojedynczą kolumnę ze zwijanym menu, aby ułatwić czytanie i nawigację na mniejszym ekranie.

Responsywne strony internetowe określane są także w skrócie jako strony RWD. Skrót ten pochodzi od języka angielskiego, a dokładnie od Responsive Web Design.

Jakie są zalety responsywnych stron internetowych?

Dzisiaj, gdy korzystamy z internetu na różnych urządzeniach, zastosowanie responsywnej strony internetowej jest bardzo dobrym rozwiązaniem – wskazuje agencja marketingu internetowego onlinegroup.pl, która również wykonuje takie strony na zamówienie klientów.

Do najważniejszych zalet wynikających z posiadania responsywnej strony internetowej należą:

  • Poprawa wrażeń użytkownika – responsywna strona internetowa umożliwia bezproblemową obsługę na wszystkich urządzeniach, ułatwiając użytkownikom dostęp do niej oraz poruszanie się po niej. Przekłada się to na lepsze wrażenia użytkowników stron WWW.
  • Większy ruch mobilny – przy coraz większej liczbie osób uzyskujących dostęp do internetu na urządzeniach mobilnych responsywna witryna internetowa może pomóc firmom w uzyskaniu większego ruchu mobilnego.
  • Lepsza pozycja w wyszukiwarkach – wyszukiwarki, takie jak Google, priorytetowo traktują witryny przyjazne dla urządzeń mobilnych w swoich wynikach wyszukiwania, więc responsywna witryna jest skuteczniejsza w pozycjonowaniu.
  • Opłacalność – zastosowanie responsywnej strony internetowej eliminuje potrzebę tworzenia i utrzymywania oddzielnych stron internetowych lub aplikacji dla różnych urządzeń, co czyni ją bardziej opłacalną opcją dla wielu firm.

Jak wykonać responsywną stronę WWW?

Responsive Web Design to specjalność wielu agencji reklamy internetowej, które mogą zaoferować swoim klientom kompleksową obsługę w ramach zaprojektowania i uruchomienia tego typu witryn.

Usługi w zakresie projektowania stron internetowych typu RWD oferuje między innymi agencja reklamowa onlinegroup.pl, która od lat specjalizuje się w tworzeniu stron internetowych na zamówienie swoich klientów. Oferuje ona również kompleksowe usługi w ramach ich promocji online.

Warto zatem pamiętać o tym, że responsywna strona internetowa jest dzisiaj bardzo dobrym wyborem dla praktycznie każdej firmy, ponieważ umożliwia ona bezproblemową obsługę i pomaga firmom docierać do odbiorców korzystających z różnych urządzeń do przeglądania internetu.

Materiał zewnętrzny