ardeum.pl

Internet Komputery Marketing

Dlaczego warto zainstalować programy do blokowania reklam?
Internet

Dlaczego warto zainstalować programy do blokowania reklam?

Każdy internauta wie, że ilość reklam w sieci jest naprawdę ogromna. Na niemal każdej stronie czy portalu można trafić na banery promujące jakieś produkty. Wiele osób instaluje więc programy do blokowania reklam. Dlaczego warto to robić?

Brak irytujących okienek

Programy do blokowania reklam skutecznie eliminują widoczność tego typu ofert, które często uprzykrzają korzystanie z internetu. O ile zwykły baner na górze strony czy w bocznym panelu może nie być tak bardzo uciążliwy, to wyskakujące znienacka okienka potrafią naprawdę irytować, zwłaszcza że nie zawsze są estetyczne, a często zawierają nie tylko obrazy, ale też dźwięki. Reklamy utrudniają też pracę z powodu ograniczenia widoczności i przejrzystości danej strony. Ręczne wyłączanie i usuwanie takich elementów nie zawsze jest możliwe lub proste do wykonania. Aby więc swobodnie surfować po sieci i cieszyć się czytelnymi witrynami, warto skorzystać z możliwości, jaką dają programy do blokowania reklam.

Zwiększenie szybkości ładowania strony

Każda zamieszczona na stronie reklama to określona ilość przesyłanych danych. Korzystanie z portali staje się zatem trudniejsze ze względu na wolniejsze wyświetlanie całej zawartości witryny. Jeśli ograniczymy ilość banerów poprzez programy do blokowania reklam, wówczas odczujemy różnicę w szybkości ładowania poszczególnych stron. To nie tylko duże ułatwienie pracy, ale także zaoszczędzenie transferu danych w przypadku korzystania z pakietu internetu w miejscu bez dostępu do WiFi.

Bezpieczny internet

Korzyścią, jaką dają programy do blokowania reklam, jest zwiększenie bezpieczeństwa podczas surfowania w sieci. W XXI wieku cyberprzęstępczość rozwija się w zastraszającym tempie, a nie każdy ma świadomość, że wiele niepozornych banerów niesie za sobą duże ryzyko dla użytkownika sieci. Dotyczy ono instalacji na dysku urządzenia złośliwego oprogramowania, które może wyrządzić wiele szkód – od utraty danych, po kradzież haseł, co może wiązać się również z dużymi stratami finansowymi. Lepiej więc zapobiegać takim problemom poprzez programy blokujące reklamy.

Popularne programy do blokowania reklam

Z uwagi na duże potrzeby i zainteresowanie użytkowników komputerów, powstaje coraz więcej programów blokujących reklamy. Bardzo popularna są zwłaszcza wtyczki i rozszerzenia uBlock, Adblock Plus i Ghostery, które działają na niemal każdej dostępnej przeglądarce (Firefox, Opera, Chrome, Safari itd.). Istnieją również programy do blokowania reklam, instalowane na dysku sprzętu. W tym wypadku ochrona przed niechcianymi okienkami dotyczy nie samej przeglądarki, ale całego systemu.