ardeum.pl

Internet Komputery Marketing

Jak zareklamować książkę?
Reklama

Jak zareklamować książkę?

Warto poznać tajniki reklamy, bo dzięki temu można lepiej promować różne swoje produkty czy usługi. Jest to ważne między innymi dla autorów książek, nie tylko tych drukowanych, ale również wydawanych jako ebooki
Tych ostatnimi czasu powstaje coraz więcej, co jest zupełnie zrozumiałe. Rynek produktów elektronicznych rośnie i wciąż nie jest do końca zagospodarowany. Jak zareklamować książkę, którą napisało się po to, by na niej zarabiać? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek dla autorów.

Sposoby na skuteczną reklamę książek

Najlepsi autorzy książek, ci, na których nowe tytuły czeka się z niecierpliwością, nie muszą jakoś specjalnie się promować. Co innego osoby, które są mniej znane, piszą treści niszowe, które mają trafić do wąskiego grona odbiorców. W jaki sposób mogą oni poinformować o swoich nowych publikacjach? Bardzo dobrym sposobem na reklamowanie się jest internet, blogi, ale też social media, czyli kanały na Facebooku czy Instagramie? Warto nawiązać kontakt z osobami, które prowadzą takie miejsca w sieci. Niektóre z nich są stricte dedykowane właśnie recenzjom książek. Osoby uwielbiające czytać chętnie przyjmują darmowe egzemplarze, szczególnie przed oficjalną premierą. Ich zadaniem jest ich przeczytanie i zrecenzowanie. Wszystko to oczywiście w zamian za książkę. Czasami takie kampanie reklamowe dodatkowo wspiera się środkami finansowymi. Wtedy dosłownie można zamówić wpis reklamowy, który będzie opatrzony konkretną opinią. Dzięki temu osoba zamawiająca recenzję wie, jak będzie brzmiała jej treść. Jest to jeden ze skutecznych sposobów, ponieważ współcześnie z social mediów korzysta naprawdę mnóstwo osób. To jeden z tych kanałów, który bardzo wpływa na decyzje zakupowe konsumentów. Taką moc kreowania decyzji zakupowych mają osoby prowadzące kanały w social mediach lub piszące blogi. Nazywa się ich influencerami.

Inne sposoby na reklamę książki

Jeżeli środki na reklamę książki są większe, dobrym pomysłem będzie zorganizowanie wieczorów autorskich, podczas których autor książki będzie mógł spotkać się ze swoimi czytelnikami, aby opowiedzieć o nowym tytule i podpisać egzemplarze. Spotkania mogą być organizowane w księgarniach, szczególnie tych kameralnych, które połączone są też z kawiarniami. W takich miejscach czytelnicy lubią spotykać się z autorami i chętnie przychodzą. Jeśli wybierze się konkretne grono osób, na przykład zapraszając blogerów piszących o książkach, dodatkowo można liczyć na wpisy na ich stronach internetowych i social mediach. Inne skuteczne sposoby na promowanie książek to na przykład udział w targach książek.