ardeum.pl

Internet Komputery Marketing

it
Internet

Outsourcing IT w Warszawie – czy sprawdzi się w Twojej firmie?

Coraz więcej firm nie może obecnie działać bez dostępu do komputerów i internetu. Jak zadbać wtedy o bezpieczeństwo i efektywność pracy?

Stworzenie własnego działu zajmującego się kwestiami informatycznymi w firmie może być bardzo dużym wydatkiem. W mniejszych firmach nawet jedno stanowisko informatyka może być zbyt kosztowne, aby je tworzyć. Właśnie dlatego przedsiębiorcy coraz częściej korzystają dzisiaj z alternatywnych rozwiązań jak outsourcing IT w Warszawie. Czym dokładnie jest ten typ obsługi i jakie ma on korzyści dla biznesu?

1. Czym jest outsourcing IT?

Outsourcingiem określa się typ usług, które świadczone są przez firmę zewnętrzną na rzecz klienta. W przypadku outsourcingu IT obsługa ta dotyczy szeroko pojętej obsługi informatycznej, która może być dostosowana specjalnie do konkretnych wymogów firmy, która ją zamawia. 

Obecnie outsourcing IT w Warszawie jest świadczony przez różne firmy działające w branży informatycznej. Zalicza się do nich również firma ITCenter, która od lat specjalizuje się w świadczeniu usług informatycznych dla mikro, małych oraz średnich firm.

2. Jak prowadzony jest outsourcing informatyczny?

Obsługa tego typu jest prowadzona w dwóch różnych formach, a mianowicie jako help desk odbywający się na odległość oraz jako pomoc stacjonarna, czyli z dojazdem do klienta.

Help desk jest najczęściej używany w celu rozwiazywania pomniejszych problemów, które nie wymagają wizyty informatyka w firmie. Dzięki temu wsparcie jest dostępne natychmiastowo, także 24 godziny na dobę, co powoduje, że firma ma stałą pomoc informatyków wtedy, gdy będzie ona konieczna.

Zdarza się jednak, że obsługa na odległość nie jest możliwa, więc wtedy outsourcing IT w Warszawie prowadzony jest stacjonarnie. Pracownik firmy outsourcingowej przyjeżdża wtedy do klienta i tam wykonuje niezbędne prace polegające przykładowo na zdiagnozowaniu usterki oraz na jej usunięciu.

3. Outsourcing IT – jakie usługi obejmuje?

Firmy outsourcingowe świadczące obsługę informatyczną mogą zaoferować swoim klientom zróżnicowane usługi. Zaliczane są do nich między innymi:

 • doradztwo informatyczne
 • naprawa usterek sprzętowych
 • usuwanie problemów z oprogramowaniem
 • instalacja oprogramowania
 • stworzenie polityki bezpieczeństwa
 • ochrona firmy przez cyberatakami
 • tworzenie sieci informatycznych
 • zakładanie serwerów
 • prowadzenie konfiguracji
 • szkolenia pracowników
 • reprezentacja firmy

Oczywiście, jest to jedynie przykładowy zakres, w jakim prowadzony jest outsourcing IT w Warszawie, ponieważ firm działające w tej branży mogą zaoferować również klientom inne rodzaje usług zależnie od potrzeb.

4. Dla jakich firm polecany jest outsourcing IT?

Outsourcing informatyczny przede wszystkim kierowany jest do firm, które z różnych powodów nie mogą pozwolić sobie na zatrudnienie własnego informatyka lub stworzenie własnego działu IT, co związane jest ze sporym wydatkiem.

Najczęściej outsourcing IT w Warszawie wybierany jest zatem przez firmy w sektorze MŚP, czyli mikro, małe, średnie przedsiębiorstwa, dla których ważne jest sprawne działanie zaplecza IT, ale jednocześnie nie mogą pozwolić sobie one na duże wydatki. Wówczas outsourcing pozwala na zredukowanie kosztów i jednocześnie na korzystanie z fachowego wsparcia IT.

5. Jakie są zalety outsourcingu IT dla firm?

Skorzystanie z outsourcingu informatycznego jest związane z licznymi zaletami, dlatego też jest to usługa ciesząca się dzisiaj dużym zainteresowaniem ze stron przedsiębiorców.

Przede wszystkim trzeba wskazać tutaj na szeroką gamę usług na wysokim poziomie, które dostępne w niskich cenach. Przedsiębiorca i jego pracownicy mogą wtedy korzystać z pełnego wsparcia doświadczonych informatyków bez ponoszenia wysokich kosztów.

Również outsourcing IT w Warszawie to usługa, która pozwala firmom na zredukowanie ryzyka związanych z działalnością. Informatyk może wtedy zapobiec wielu potencjalnym problemom oraz szybko je rozwiązać, aby firma mogła działać wydajniej i bezpieczniej.

Więcej informacji na temat aktualnych ofert firm prowadzących obsługę informatyczną w Warszawie można uzyskać na ich stronach.