ardeum.pl

Internet Komputery Marketing

Jak wyłączyć reklamy w telefonie?
Lifestyle

Jak wyłączyć reklamy w telefonie?

Rozwój techniki, a w szczególności techniki cyfrowej i internetu sprawił, że telefony stały się małymi komputerami, które już od jakiegoś czasu przewyższają możliwościami komputery sprzed kilku lat. Telefony, tak jak komputery, posiadają systemy operacyjne takie jak np. Android. Możemy na nich instalować różnego rodzaju aplikacje np. przeglądarki internetowe, które w większości przypadków są darmowe, ale użytkownicy są zmuszani do oglądania różnego rodzaju reklam. W dalszej części tekstu zostaną pokazane możliwości ich wyłączenia.

Jak wyłączyć reklamy w telefonie

System Android umożliwia blokowanie reklam za pomocą ustawień systemowych. W zależności od marki i modelu sposób ten może się odrobinę różnić, ale w większości przypadków pozwala na osiągnięcie takich samych efektów. Aby wyłączyć reklamy w telefonie trzeba wejść w „Ustawienia”, następnie przejść do zakładki „Zaawansowane” i zaznaczyć opcję „Blokuj wyskakujące okienka”. Pozwoli to na zablokowanie reklam typu „pop-up”. Praktycznie każdy użytkownik miał z nimi do czynienia i wie, jakie potrafią być irytujące, kiedy nie pozwalają na wykonanie zamierzonych czynności.

Blokowanie reklam za pomocą przeglądarki.

Dobrą opcją do rozważenia jest zainstalowanie przeglądarki Opera, która zawiera wbudowaną blokadę wyskakujących okienek. Jest ona dostępna w sklepie Play oraz całkowicie darmowa. W przypadku przeglądarki Chrome blokowanie należy uaktywnić. W tym celu należy wejść w „Ustawienia” klikając na ikonę w prawym górnym rogu. Następnie przejść do „Ustawienia witryny” i tam zaznaczyć opcję blokady reklam „pop-up”. Warto również zaznaczyć opcję „Oszczędzanie danych”. Powoduje ona, że serwery kompresują stronę, przed wysłaniem, a przez to zapobiegają dziwnym przekierowaniom i niespodziewanym płatnym transmisją.

Jak wyłączyć reklamy w telefonie za pomocą aplikacji.

Jeżeli powyższe metody nie zadziałają oraz użytkownik chce unieszkodliwić reklamy w innych aplikacjach, to należy zainstalować tzw. adblockery ze sklepu Play. Takie aplikacje również nie posiadają 100 % skuteczności, ale radzą sobie całkiem dobrze. Część z nich będzie wymagała nadania użytkownikowi szerszego zakresu uprawnień, czyli wykonanie na telefonie „roota”. Jednakże taka operacja nie jest przeznaczona dla laików oraz dla każdego telefonu może znacząco się różnić. Co więcej, istnieje szansa na uszkodzenie telefonu oraz praktycznie we wszystkich przypadkach producenci odrzucają roszczenia gwarancyjna na „zrootowanych” urządzeniach.

Podsumowując, istnieje kilka opcji na pozbycie się niechcianych reklam. Jednak sposoby te nie gwarantują 100% skuteczności, ponieważ w obecnych czasach reklamy stanowią czasami jedyne źródło przychodu danej aplikacji lub strony.