ardeum.pl

Internet Komputery Marketing

Lifestyle

Wyjaśniamy jak zamknąć konto w Millenium

Wiele osób zastanawia się jak zamknąć konto w Millenium. Wbrew pozorom nie jest to skomplikowane i można to zrobić nawet bez wychodzenia z domu.

Po co zamykać konto bankowe?

Ludzie mają wiele różnych kont, z których czasami w ogóle nie korzystają. Nie ma sensu trzymać otwartych kont, ponieważ większość z nich kosztuje. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że konto w banku Millenium można zamknąć na cztery sposoby. Można to zrobić bezpośrednio w oddziale, przez infolinię banku, a także w bankowości internetowej Millenet. Można też wysłać listownie wypowiedzenie, ale jest to najmniej polecana metoda. Należy pamiętać, że okres wypowiedzenia w banku Millenium wynosi 30 dni. Warto dodać, że opłaty za użytkowanie karty oraz prowadzenie konto również obowiązują w okresie wypowiedzenia. Dlatego trzeba wziąć to pod uwagę i zapewnić wpływ na konto w tym czasie. Dodatkowo konieczne może być wykonanie jednej transakcji BLIKIEM lub kartą. Trzeba jasno podkreślić, że wypowiedzenie umowy prowadzenia konta na nie wpływu na bankowość mobilną oraz internetową. Z dniem upływu terminu wypowiedzenia będzie zamknięty dostęp do systemu.

Zamknięcie konta przez internet

Zamknięcie konta przez bankowość internetową Millenet jest możliwe od 2014 roku. Jest to zdecydowanie najprostsza i najszybsza metoda, z której warto korzystać. W tym artykule wyjaśnimy, jak to zrobić najszybciej. Wystarczy się zalogować do internetowej bankowości i przejść do ustawień. Pytam trzeba wybrać „Wnioski umowy”, a następnie „Zamykanie konta”. Potem trzeba wybrać konta, które zamierzasz zamknąć. Jeśli otworzyłeś konto oszczędnościowe to musisz pamiętać o wypłacie środków. Należy pamiętać, że bezpłatny jest tylko pierwszy przelew w miesiącu. Dobrym pomysłem jest wcześniejsza samodzielna wypłata środków. Posiadacz rachunku bankowego musi jednak uregulować miesięczne opłaty. W innym wypadku bank może naliczyć opłatę za przelew wykonany. Następnym krokiem jest podanie powodu zamknięcia konta. Powód można wybrać z dostępnej listy. Ostatnim etapem jest potwierdzenie kodem SMS dyspozycji zamknięcia konta. Nie jest to ciężkie, więc nawet mało doświadczone i początkujące osoby powinny sobie poradzić. Dowiedz się więcej na kredytowa-zdolnosc.pl.

Zamknięcie konta przez infolinię

Skomplikowane również nie jest zamknięcie konta przez infolinię. Jest to jednak bardziej czasochłonny sposób, a do rozmowy należy się odpowiednio przygotować. Wystarczy zadzwonić na numer infolinii banku, który znajduje się na oficjalnej stronie internetowej. Warto dodać, że połączenie z konsultantem mówiącym w języku ukraińskim lub rosyjskim także jest możliwe. Konsultant będzie zadawał pytania dotyczące danych osobowych, żeby potwierdzić twoją tożsamość. Zapyta cię również o przyczynę zamknięcia konta. Jego zadaniem jest odczytanie tekstu wypowiedzenia, a twoim potwierdzenie dyspozycji zamknięcia konta. Zamknąć konto można również w tradycyjny sposób, czyli udając się bezpośrednio do placówki banku. Warto mieć na uwadze, że w dowolnym oddziale Banku Millenium można zamknąć konto osobiste. W soboty i niedziele handlowe niektóre oddziały także są czynne. Musisz koniecznie pamiętać o zabraniu dokumentu tożsamości, jeżeli wybierasz się do oddziału. Wydanie zaświadczenia o zamknięciu konta jest niestety płatne. Najmniej polecanym sposobem jest wysłanie wypowiedzenia pocztą. Wzór wypowiedzenia niestety nie znajduje się na stronie internetowej Banku Millenium, więc trzeba przygotować go samemu. Wypowiedzenie najlepiej wysłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. W piśmie należy zawrzeć również prośbę o zamknięcie internetowej bankowości. Najlepszym rozwiązaniem jest zamknięcie konta przez internet.