Menu / szukaj

Trzy podstawowe zasady projektowania wspaniałej strony internetowej, która spełnia warunki dobrej strategii optymalizacji strony internetowej

Trzy podstawowe zasady projektowania wspaniałej strony internetowej, która spełnia warunki dobrej strategii optymalizacji strony internetowej

Istotą strony internetowej jest samoobsługa.

Istnieją trzy podstawowe elementy, które potrzebuje serwis samoobsługowy, aby być prawidłowy: wygoda, szybkość i cena. Wygoda oznacza osiągnięcie celów przy minimalnym wysiłku. Szybkość oznacza, że wchodzisz na stronę i wychodzisz ze strony tak szybko jak jest to możliwe. Cena oznacza, że… ludzie szukają okazji cenowych w internecie.

Trudno jest zaprojektować serwis samoobsługowy. Wymaga to bezwzględnego skupienia na prostocie i jasności przekazu. Ludzie czytają w internecie, w taki sposób, jak czytają znaki drogowe. Poruszają sie z pewną, sporą prędkością.

Jest bardzo mało czasu, aby się skoncentrować, tak więc przesłanie komunikatów marketingowych musi być jasne.

Nie wystarczy, że Twoja strona internetowa jest trochę bardziej wygodna. Twoim odwiedzający przynoszą ze sobą swoje życiowe zwyczaje.

To co muszą zrobić na Twojej stronie internetowej robili wcześniej ręcznie. Otrzymali od kogoś pomoc w wykonaniu zadania. Teraz robią to na własną rękę. Nie lubią tego.

Nawyk, głęboko w nich zakorzeniony mówi: „To jest za duży kłopot. Zróbmy to tak jak zawsze to robimy. Zróbmy to w sposób, który znamy.” Jest to ważna wiadomość. Tak więc, aby zainteresować tę osobę nie wystarczy, że Twoja strona internetowa jest trochę bardziej wygodna. Ona musi być o wiele bardziej wygodna”.

Gdyby istniał licznik wygody, powiedziałbym, że większość stron internetowych walczyłaby, aby osiągnąć 40% w skali. Dokonaliśmy wielu wspaniałych postępów. To zrozumiałe.

Sieć ma jest młoda, ma dopiero kilkanaście lat. Zrobiliśmy wiele wspaniałych postępów. Idźmy do przodu.

W ekskluzywnej restauracji płacisz aby czekać. Nie płacisz za czekanie w McDonalds. Chcesz zjeść szybko. Wielkie strony internetowe mają obsesję na punkcie szybkości. Strona główna Google ma około 10kb. Czy znasz pojemność Twojej strony głównej?

Nie chodzi tylko o pojemność strony. Istnieje dużo więcej czynników, które wpływają na to jak szybko strona internetowa będzie się pobierać. Osiągnięcie sukcesu polega na testowaniu, testowaniu, testowaniu. Sukcesem jest też odczuwalna prędkość. Jeżeli posiadasz proces sześciu kroków a taka sama strona internetowa, prowadzona przez konkurencję posiada proces pięciu kroków, ludzie mogą postrzegać, że jesteś wolniejszy, nawet jeśli Twoja strona internetowa pobiera się dużo szybciej.

Sieć internetowa: kraina bezpłatnych informacji; dom łapaczy okazji. Istnieje szczególna psychologia w pracy, gdzie jesteśmy w trybie samoobsługowym. Robimy to dla siebie, więc co jest w niej dla nas? Oszczędzamy pieniądze tej strony internetowej, ponieważ ma teraz zatrudniać mniej ludzi. Dlatego chcemy, żeby jakieś z tych oszczędności zostały nam przekazane. Tylko to jest w porządku.

Nawet jeśli prowadzisz czy projektujesz stronę internetową administracji czy uniwersytetu, nadal musisz myśleć o jakiejś specjalnej ofercie. Czy użytkownicy dostaną coś dodatkowego, jeżeli umieszczą wymagane informacje w aplikacji internetowej? Warto to pokazać.

Bez względu na to, jaki rodzaj strony internetowej posiadasz, jeśli chcesz osiągnąć sukces twoja strona internetowa musi być wygodna, szybka i tana.

Stosuj się do tych trzech zasad, a wszystko inne się ułoży.

marketingmanagerls

Łukasz Schab

Doradca Marketingowy, Interim Marketing Manager. Dołącz do mnie na Google+ lub na Facebooku.