Menu / szukaj

Świadome tworzenie marki

Codziennie tworzy się setki nowych marek. Tylko niektóre z nich mają szansę na sukces rynkowy i tylko niektórym się to udaje. Tworzenie marki, która będziesz mogła skutecznie konkurować o zainteresowanie klientów nie jest łatwe. Nie jest również niemożliwe.

Możesz tworzyć rozpoznawalną markę, która pozwoli ci na objęcie wpływem jej działania znaczną część rynku docelowego.

Jestem zdania, że każda nowa firma i każdy nowy produkt jest nową marką. Czasami jej właściciel nie zdaje sobie z tego sprawy, a czasami doskonale wie, że jego nowy produkt to marka, którą należy odpowiednio promować. Dzięki temu jest w stanie stworzyć jej wyraźną koncepcję oraz uwypuklać wyjątkowe cechy, skupiając się na najważniejszych z nich.

Nawet nowo otwarty osiedlowy sklepik posiada własną marką. Wprawdzie wpływa ona tylko na jego najbliższe otoczenie, jednak nie zmienia to faktu, że jest to element działalności firmy, o który warto się troszczyć, aby w przyszłości móc zbierać owoce tej pracy.

A czy Ty jesteś świadomy, że od początku działania własnej firmy tworzysz markę, która w przyszłości może stać się jednym z jej najcenniejszych zasobów?

Jeśli uświadomisz sobie, że Twoja firma będzie od początku tworzyła markę, to mam nadzieję, że uświadomisz sobie również, że proces budowania marki wymaga odpowiedniego planu i nie odbywa się błyskawicznie. Tworząc markę zacznij od podejmowania pierwszych małych kroków, jednak bierz pod uwagę to jak chciałbyś aby marka była postrzegana w przyszłości i jakie, być może zakrojone na szeroką skalę i rozłożone na kilka lat działania powinieneś podjąć.

Nie posiadanie planu, nie zmieni faktu, że prowadząc firmę tworzysz z jej markę oraz marki jej produktów. Pytanie na ile skutecznie to robisz i jak przekłada się to na sprzedaż.

Zwykle posiadanie wyraźnego planu znacznie zwiększa szanse na to, że marka będzie miała szansę na trwałe zaistnienie wśród osób, które doświadczyły jej wpływu.

marketingmanagerls

Łukasz Schab

Doradca Marketingowy, Interim Marketing Manager. Dołącz do mnie na Google+ lub na Facebooku.

  • bettie8

    Niektórzy to otwierają własną firmę natchnieni chwilą, nie myślą co dalej, będąc przekonanym, że jak już się otworzy, to jakoś to będzie dalej szło. Nic bardziej mylnego. Nowa firma jest niczym dziecko, które należy pielęgnować od maleńkości, dbając o kreowanie dobrego wizerunku i budowanie jego pozytywnego postrzegania, a nie tylko mieć