Menu / szukaj

Makieta funkcjonalna, jako profesjonalny sposób współpracy z klientem podczas przygotowywania strony internetowej

Strony internetowe to nie tylko grafika i kod. Jeśli zależy ci na przygotowaniu witryny, która będzie spełniała twoje oczekiwania to warto zapytać agencję interaktywną, z którą zamierzasz współpracować czy zajmuje się opracowywaniem makiet funkcjonalnych.

Jest to jeden z tych dobrych sposób na rozpoznanie czy agencja podchodzi profesjonalnie do wykonywania zleceń i czy możemy liczyć na to, że nasze oczekiwania, jako klienta zostaną dobrze zrozumiane jeszcze na początkowym etapie prac.

Każdy, kto w swoim życiu zlecał przygotowanie strony internetowej wie, jak trudno czasami jest wyrazić swoje myśli, co prowadzi do niezamierzonych nieporozumień na lini klient-zleceniobiorca. Po czasie okazuje się, że chociaż spotykaliśmy się z przedstawicielami agencji kilkakrotnie to efekt pracy od strony funkcjonalnej jest w wielu miejscach niezadowalający, a ułożenie elementów jest inne niż się spodziewaliśmy.

Dobrze obrazuje to poniższy rysunek:

Nie musi tak być. Oczywistym jest, że ty jako klient nie musisz wiedzieć wszystkiego w materii tworzenia stron internetowych. Gdybyś wiedział to prawdopodobnie nie zlecałbyś tego innej firmie.

Makieta jest idealnym sposobem na przeniesienie ustaleń ze spotkań na bardziej trwałą formę. Dzięki makiecie funkcjonalnej szybko można wyeliminować rzeczy, które w przyszłym projekcie negatywnie wpływałby na użyteczność oraz wstępnie zademonstrować jak witryna będzie wyglądała.

Korzyści dla ciebie, jeśli w przyszłości zdecydujesz się na ujęcie w projekcie przygotowania mapy funkcjonalnej:

Oszczędność czasu – praca w kolejnych etapach jest wykonywana szybciej, ilość zmian które wykonuje grafik znacząco się zminiejsza ponieważ otrzymujesz to co chciałeś od samego początku

Oszczędność pieniędzy – przygotowanie makiety funkcjonalnej kosztuje, jednak szybko zwraca się to w postaci obniżenia kosztu dalszych prac.

Zwiększona użyteczność serwisu: opracowanie makiety pozwala na często kilkudziesięciu procentowe polepszenie liczby zapytań, zamówień czy czasu przebywania na stronie internetowej.

Makieta pozwala na szybkie sprawdzenie w praktyce koncepcji i założeń, które mają się przełożyć na stronę internetową. Dzięki jej przygotowaniu masz pewność, że otrzymasz perfekcyjne przygotowany serwis internetowy, efektywnie wspierający twój biznes w internecie.

marketingmanagerls

Łukasz Schab

Doradca Marketingowy, Interim Marketing Manager. Dołącz do mnie na Google+ lub na Facebooku.