Menu / szukaj

3 rzeczy, których może nauczyć nas Rocky Balboa o strategii pozycjonowania stron internetowych

3 rzeczy, których może nauczyć nas Rocky Balboa o strategii pozycjonowania stron internetowych

Rocky Balboa to mistrz. Myślę, że bezpiecznie można powiedzieć, że możemy nauczyć się wiele o  strategi pozycjonowania stron internetowych  od Rockiego Balboa … więc ruszamy:

1. Poznaj swojego przeciwnika i przygotuj się odpowiednio – Niezrozumienie, przeciwko komu stoisz może zamazać Ci wszystkie trudności. Rocky zrobił ten fatalny błąd w swojej pierwszej walce z Clubber Langiem w Rocky III i Apollo Creed zrobił to samo w Rocky IV.

W obu tych wypadkach Apollo i Rocky nie zrozumieli swoich przeciwników przed wejściem na ring. Nie doceniali możliwości swoich przeciwników i trudności poszczególnych walk. Wynikiem była utrata pasa mistrzowskiego przez Rockiego, a Apollo został zabity na ringu przez Rosjanina.

Oczywiście nie takiego rezultatu każdy z nich oczekiwał. Ta sama rzecz może mieć miejsce z strategią pozycjonowania strony internetowej Twojej firmy, jeśli nie zrozumiesz konkurencji i nie przygotujesz się odpowiednio. Wykonywanie odpowiednich badań nad słowami kluczowymi i posiadanie wiedzy na temat tego, jakie zwroty następują po sobie jest kluczowe.

Dużą częścią tego jest zrozumienie, co jest konieczne do zrobienia aby wyprzedzić Twoją konkurencję w wynikach wyszukiwania. To oznacza ostrożny, strategiczny plan do wykonania. Rzecz jasna, że byłoby wspaniale gdyby Twoja firma wiązałaby się ze słowem „główna usługa firm z Twojej branży” z przeszło milionami wyszukiwań w miesiącu. Niemniej jednak, nie tylko generowałoby to ogromne koszty wynikające z niepożądanego ruchu, Ty zostałbyś wykończony przez konkurencję.

Innymi słowy, istnieją znikome szanse, że kiedykolwiek przewyższysz konkurencyjne, wpływowe strony. Bez zrozumienia konkurencyjnego obszaru i ustalenia rozsądnych celów w odniesieniu do wysiłków strategii pozycjonowania strony internetowej Twojej firmy, znajdziesz się na przegranej pozycji w walce.

2. Bądź głodny sukcesu – łatwo jest żyć beztrosko, kiedy jest się na szczycie. Ponownie odwołuję się do Rocky III, jako klasyczny przykład utraty swojej przewagi. Rocky był nikim na początku filmowej opowieści. Apollo wyzwał go na pojedynek o tytuł, a jedyna nadzieja Rockiego było przetrwać. Nie marzył nawet o zwycięstwie w pierwszej walce z Apollo, chciał jedynie przetrwać … udało mu się. To doprowadziło do rozgłosu i kolejnego ataku na tytuł. Tym razem wygrał.

Razem z tym przyszło uznanie, uwaga, bogactwo, poparcie, statuetki i więcej zwycięstw. Rocky był na światowym szczycie, ale stracił swoją ostrość, swoją wolę walki. Stał się beztroski i sądził, że jest nie do pobicia. Wiesz dobrze co stało się dalej, zmierzył się z głodnym zwycięstwa przeciwnikiem, Clubber Langiem, i stracił pas. Te same rzeczy mogą przydarzyć się i strategii pozycjonowania strony internetowej Twojej firmy. Wielu przedsiębiorców może nie zrozumieć, że strategia pozycjonowania strony internetowej jest ewoluującym procesem, który wymaga stałej, całościowej pracy. Nie dostaniesz się na szczyt w prosty sposób i nie zostaniesz tam na stałe. Jeśli wstrzymasz swoje czynności związane z realizacją strategii pozycjonowania strony internetowej, głodna sukcesu konkurencyjna firma minie Cię wraz z wieloma potencjalnymi klientami.

Dlatego właśnie potrzebujesz na bieżąco produkować więcej treści, tworzyć więcej linków, studiować Twoje analizy, i na bieżąco próbować nowych rzeczy, aby zyskać na większej widzialności w marketingu internetowym. Siedzenie zadowolonym i grubym na szczycie rankingów będzie miało krótki żywot, jeśli wstrzymasz swoje działania pozycjonujące.

3. Konsekwencja jest kluczem – Jak widzieliśmy w każdym filmie Rockiego, konsekwencja była kluczem do jego sukcesu. Za każdym razem, kiedy był w dołku lub odnosił porażkę, Rocky wracał do swoich korzeni.

Biegał po schodach, wykonywał absurdalne siady z pozycji leżącej, pływał, biegał po plaży, uderzał pięściami w mięso, robił wszystkie rzeczy potrzebne do wygrania kolejnej walki.

Wiedział, że porażka nadejdzie, gdyby pozował do zdjęć podczas treningu, ubierał się trochę zbyt „szykownie” lub robił cokolwiek, co wydawałoby się wybiegać poza jego „montażową rutynę”.

Z Twoją strategią pozycjonowania strony internetowej łatwo jest zatracić istotę małych zadań, które musisz wykonać, aby być konsekwentnym i odnieść sukces. Musisz robić troszkę każdego dnia dla sukcesu. Jeśli będziesz niekonsekwentny w pisaniu postów na blogu lub tworzeniu linków, dostrzeżesz swoje efekty cierpiąc. Ustal rutynę, wyznacz małe cele każdego dnia i realizuj je aby odnieść sukces.

Na koniec dwa krótkie filmiki o Rockym 🙂

marketingmanagerls

Łukasz Schab

Doradca Marketingowy, Interim Marketing Manager. Dołącz do mnie na Google+ lub na Facebooku.